Policja aresztował złodziei klocków Lego

Ukradli 2,8 tys. pudełek Lego. Niektóre były warte po 4 tys. zł

Źródło zdjęć: © @lego.com
Marta Grzeszczuk,
11.06.2024 18:21

71-latek i jego 39-letnia wspólniczka zostali aresztowani w Stanach Zjednoczonych za kradzież tysięcy zestawów klocków Lego. W trakcie przeszukania policja natknęła się na potencjalnych klientów złodziei.

Richard Siegel, lat 71, i Blanca Gudino, lat 39, zostali aresztowani w związku z serią zorganizowanych kradzieży detalicznych, które rozpoczęły się kilka miesięcy temu. Jak podał Departament Policji Los Angeles w Stanach Zjednoczonych, łupem złodziei padło 2,8 tys. zestawów klocków Lego.

Kradli klocki Lego na dużą skalę

Pudełka Lego piętrzyły się aż pod sufit w domu mężczyzny w Long Beach, na południe od Los Angeles. Ceny zabawek wahały się od 20 dol. do 1 tys. dol. (od 80 zł do 4 tys. zł). Władze rozpoczęły dochodzenie w grudniu 2023 r., po tym, jak jeden ze sklepów zgłosił serię kradzieży. Personel zapobiegający stratom w sieci handlowej zidentyfikował Gudino jako podejrzą, podała policja z LA.

trwa ładowanie posta...

Funkcjonariusze poinformowali, że przez tydzień obserwowali, jak Blanca Gudino wynosi przedmioty ze sklepów tej samej sieci handlowej w wielu lokalizacjach, a następnie przekazuje je Siegelowi w jego domu w Long Beach. Detektywi przeszukali posiadłość 5 czerwca. Zdjęcia z dochodzenia pokazują zestawy Lego skrupulatnie zorganizowane w całym domu, według wielkości i rodzaju.

Policja przypadkiem spotkała klientów złodziei Lego

Podczas gdy funkcjonariusze prowadzili przeszukanie, potencjalni nabywcy kradzionych zabawek przybyli pod ten sam adres. Jak podała policja, zostali "zwabieni ogłoszeniami umieszczonymi przez Siegela na internetowych stronach sprzedażowych". W ofercie złodziei znajdowały się popularne zestawy z serii "Star Wars", takie jak Sokół Millennium, który kosztuje prawie 1 tys. dol. (4 tys. zł) czy roboty R2-D2, które kosztują od 100 do 200 dol. (od 400 do 800 zł). Były też zestawy z serii "Władca Pierścieni" i "Powrót do przyszłości".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

JULIA ŻUGAJ spełniła już WSZYSTKIE SWOJE MARZENIA?

Siegelowi grozi zarzut zorganizowanej kradzieży detalicznej, a Gudino kradzieży na dużą skalę. Drogie zestawy Lego stały się popularnym celem dla złodziei, zwłaszcza że kolekcjonowanie tych zabawek jest coraz popularniejszym hobby wśród dorosłych.

Źródło: bbc.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0