Palaye Royale zagrają w Polsce

Palaye Royale w Polsce? Znamy szczegóły koncertu

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe / Materiały prasowe
Weronika Paliczka,
02.07.2024 09:45

Sezon letni w pełni, a wraz z nim nadszedł czas koncertów plenerowych. Coś dla siebie znajdą fani wszystkich gatunków muzycznych. Miłośników mocniejszych brzmień ucieszy informacja, że już 9 lipca w Polsce wystąpi amerykański zespół Palaye Royale.

Palaye Royale ogłosili europejską trasę koncertową na lato 2024 r., która obejmie występy na największych festiwalach, a także koncerty solowe. Trasa zacznie się od festiwalu Slam Dunk w Wielkiej Brytanii i obejmie miasta takie jak Warszawa oraz główne miasta w Austrii, Szwajcarii, Danii, Holandii, kończąc w Niemczech.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

KUBA SZMAJKOWSKI: ZAWSZE CHCIAŁEM ŚPIEWAĆ SOLO

Palaye Royale wystąpią w Polsce

Zespół Palaye Royale wystąpi już 9 lipca w Warszawie. Koncert odbędzie się na Letniej Scenie Progresji, gdzie wcześniej zagrali m.in. Big Time Rush. Bilety na wydarzenie dostępne są w internetowych bileteriach. Ich ceny zaczynają się od 170 zł.

Emerson Barrett, jeden z trójki założycieli zespołu Palaye Royale, powiedział w rozmowie promującej koncert: - Kiedy po raz pierwszy zaczęliśmy grać własne trasy koncertowe, staliśmy na zewnątrz i przytulaliśmy każdą osobę, która przyszła nas zobaczyć. Nawet jeśli teraz nie jest to możliwe, nadal staramy się poświęcić każdemu tyle czasu, ile tylko możemy.

Emersonowi wtóruje Sebastian Danzig, opowiadając o procesie tworzenia albumu "Fever Dream": - Praca nad stworzeniem tego albumu i włożenie tyle uwagi w każdy moment było dla nas niesamowitym doświadczeniem, ale nie ma to jak energia bycia w jednym miejscu ze społecznością, którą stworzyliśmy przez lata. Już teraz czujemy się tak bardzo poruszeni tymi piosenkami - nawet najcięższymi, najbardziej agresywnymi utworami - a myśl o tym, że będziemy mogli je wspólnie zaśpiewać i kompletnie zaszaleć, jest niesamowita. To będzie coś, czego nie da się powtórzyć w żaden inny sposób i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić ten poziom emocji na każdym koncercie.

Kim są Palaye Royale?

Zespół Palaye Royale powstał w 2008 r. w Stanach Zjednoczonych. Jego założycielami jest trójka braci: Remington Leith, Sebastian Danzig i Emerson Barrett. Bracia grają muzykę z pogranicza rocka, co przyciąga tysiące fanów. Łącząc brit-pop, glam rock i art-punk, Palaye Royale zgromadzili prawie miliard streamów i zdobyli wiernych fanów dzięki energicznemu rock'n'rollowi. Zaczynając jako nastolatkowie w Los Angeles, przeszli drogę od koncertów w piwnicach do występów na światowych arenach. Niezależnie od tego, czy grają na największych festiwalach jak Reading, Leeds, Download i Pinkpop, czy wyprzedane koncerty, ich głównym celem jest pogłębianie więzi z fanami, znanymi jako Soldiers of the Royal Council.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0