Internautka "krytykuje" Dawida Podsiadło

Miażdży Dawida Podsiadło i innych artystów. "Polaczek niewolnik haruje za 3000 zł brutto"

Źródło zdjęć: © Michał Murawski / Facebook
Maja Kozłowska,
29.08.2023 13:45

Dawid Podsiadło wyprzedał koncert na Stadionie Narodowym, na którym bawiło się ponad 80 tys. osób. Jego osiągnięcie oprócz gratulacji wzbudziło również szereg kontrowersji.

Dawid Podsiadło 26 sierpnia zagrał wyprzedany koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie. Takiego wydarzenia na PGE jeszcze nie było, a na pewno nie z udziałem polskiego artysty. Setlista na 25 numerów, goście (sanah, Artur Rojek, Taco Hemingway), potężne wizualizacje, efekty specjalne i okrągła scena 360° zagwarantowały spektakularne widowisko, które zapisze się w historii polskiej muzyki.

Jeszcze podczas koncertu na PGE Narodowym wokalista zapowiedział kolejne trzy stadiony w przyszłym roku: w Gdańsku, Poznaniu oraz Chorzowie. Komercyjnie i artystycznie Podsiadło jako pierwszy w Polsce dokonał czegoś takiego. Po piętach depcze mu sanah, która jako pierwsza kobieta w naszym kraju porwała się na stadionową trasę i z sukcesem ją wyprzedaje.

Kontrowersje wokół show Podsiadło. "Koncerty to spęd dla bydła"

Zewsząd sypią się pozytywne recenzje, relacje wypełnione są zachwytami nad występem Podsiadły oraz skalą wydarzenia. Fani wydają krocie na merch i już szykują się do polowania na bilety na kolejne stadiony, jednak do beczki miodu została dodana również łyżka dziegciu.

Na X (Twitterze) zagrzmiał głos użytkowniczki @poprawmakijaz, która przestrzega przed nierównością społeczną i piętnuje Podsiadłę, który za kilkugodzinny koncert inkasuje 16 000 000 zł (jeśli wierzyć jej wyliczeniom). Internautka pochyla się nad losem klasy średniej i niskiej, która nie dość, że zarabia marne grosze (3000 zł brutto lub 30 zł/h), to jeszcze broni zdzierstwa, przepaści ekonomicznej i wspiera artystę, który żeruje na swoich fanach.

Internautka "krytykuje" Podsiadło
Internautka "krytykuje" Podsiadło (Twitter)
Internautka "krytykuje" Dawida Podsiadłę
Internautka "krytykuje" Dawida Podsiadłę (Twitter)

Post użytkowniczki @poprawmakijaz oczywiście jest pastą (memem, humorystycznym opowiadaniem rozpowszechnianym w internecie), aczkolwiek niektórzy fani artysty wzięli go totalnie na serio.

"Pewnie masz ból dupy, bo Cię nie było stać na jego koncert, usuń Twittera i daj żyć innym, jak chcą!! :****"

"Ale ty zdajesz sobie sprawę, że z nim pracuje kilkaset osób, którym zostanie wypłacone wynagrodzenie, że ekipa musi opłacić wynajęcie stadiony/hali itp.? Więc zanim coś tak bzudrnego napiszesz - pomyśl. To nie boli :)"

"Dawid to niezły p*jeb jest, sam scenę złożył, zaśpiewał na niej i był w tym samym czasie dźwiękowcem i ochroniarzem, szczere zazdro".


"Kiedy pewnego dnia się obudzisz i odkryjesz kapitalizm."

"Jak dla mnie mógłby zarobić 3 razy tyle, a ja jeszcze bym kupiła najdroższy bilet."

Inni z kolei zauważyli, co się kroi i śledzili wątek z przysłowiowym popcornem. A tak na poważnie - nawet osoby, którym z muzyką Dawida Podsiadło po drodze nie jest, muszą przyznać, że artysta osiągnął coś prawie niewyobrażalnego i zrobił widowisko na skalę światową.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 101
  • emoji ogień - liczba głosów: 8
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 30
  • emoji smutek - liczba głosów: 13
  • emoji złość - liczba głosów: 22
  • emoji kupka - liczba głosów: 127
Joanna,zgłoś
To czemu piłkarzom płacą miliony,?
Odpowiedz
5Zgadzam się2Nie zgadzam się
Koles,zgłoś
Ma rację ale jest moda i co zrobisz gwiazdor zadenale ja jestem inne pokolenie i milczenia kotów słucham za darmo w marcu awy płacie po 200 i więcej tak jak za gow kabarety
Odpowiedz
3Zgadzam się4Nie zgadzam się
Goethee,zgłoś
Jeden powie a inny nie. To co dla bogatych polaczkow jest talentem, w stanach jest barową nutą w Teksasie. Ale cóż, Polaczki. Oni zasługują na wszystko co ich spotyka... Zasługują na swoją historię, żarty o nich w świecie, na pogardę myślących i na zachwyt wyborców PiS. Są zdecydowanie gorsi od zdjęć z nimi samymi....gorsi są też od swojej reputacji .. a Podsiadło, to chłopek o bardzo lekceważącym stosunku do wszystkich. W myśl przysłowia....:" Głupi milczy i uchodzi za mędrca". A to że Polaczek zapierdala za trójkę, to akurat najlepsza dla niego nagroda....druga to zabory, ale to już blisko. Pozdrawiam odwazną, a krytykującym wszystkiego co najgorsze.
Odpowiedz
13Zgadzam się29Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 25