Mata chce wstąpić do wojska. To część ambitnego planu
Raper Mata nie zrezygnował z planów kandydowania na fotel prezydenta. Zanim to się stanie, raper chce odbyć służbę w wojsku. To jeden z wielu tematów, które artysta poruszył w najnowszym wywiadzie.
W styczniu 2022 r. warszawska policja zatrzymała Matę na Górnym Mokotowie w Warszawie. Raper miał przy sobie 1,45 g marihuany, co stało się podstawą do postawienia mu zarzutów. Wraz z nim zatrzymano jego znajomego, który posiadał 0,39 g tej samej substancji. Zatrzymanie Maty wywołało falę komentarzy w mediach. Nie brakowało komentarzy, że wprowadzenie nowych przepisów dotyczących dekryminalizacji małych ilości marihuany mogłoby zapobiec takim sytuacjom.
Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów zdecydował o umorzeniu postępowania wobec Maty, uznając, że sprawa nie zasługuje na dalsze ściganie. Mata bardzo angażuje się w działalność na rzecz depenalizacji konopi w Polsce. W 2022 r. założył Fundację 420, która promuje zmiany w prawie dotyczącym marihuany.
Mata o reakcji McDonald's
Problemy z prawem odbiły się na współpracach biznesowych rapera. W październiku 2021 r. McDonald's ogłosił kolaborację z Matą. W efekcie do menu sieci fast foodów trafił limitowany czasowo Zestaw Maty, który obejmował Potrójnego Cheeseburgera, Vanilla Matcha(k) Latte oraz średnie frytki. Mata w rozmowie z Onetem powiedział, jak zareagowała firma, gdy raper trafił do aresztu:
- Swoją drogą, po zatrzymaniu publicznie odciął się ode mnie McDonald's, a ja większość pieniędzy, które od nich wcześniej dostałem, przeznaczyłem na Monar i działania fundacji. Mogę sprzedać wizerunek, ale nie poglądy - powiedział Mata.
Raper nie jest bezkrytyczny względem używki, przez którą miał problemy: - Część środowiska prolegalizacyjnego oczekiwałaby ode mnie pełnej idealizacji marihuany, dlatego, kiedy na gali Bestsellerów Empiku w 2022 r. nazwałem tę roślinę narkotykiem, wywołało to sporą krytykę. Ale marihuana jest narkotykiem. Tak samo, jak według licznych badań bardziej szkodliwy od niej alkohol. Warto o tym pamiętać - powiedział raper.
Mata pójdzie do wojska
W wywiadzie z Onetem złożył ciekawą obietnicę. Mata chce wstąpić do wojska, gdyż jego zdaniem takie doświadczenie powinien mieć kandydat na prezydenta. Raper zamierza ubiegać się o ten urząd w wyborach w 2040 r.
- Do listy zadań na najbliższe 15 lat dopisałem sobie jeszcze służbę w polskim wojsku. Uważam, że ktoś, kto takiej służby nigdy nie odbył, nie powinien kandydować na zwierzchnika sił zbrojnych naszego kraju - powiedział Mata.
Źródło: Onet
Popularne
- Dramatyczny gest Ostatniego Pokolenia. Aktywistka obnażyła piersi przed obrazem Rejtana
- Znamy ceny biletów na The Weeknd. Jest drogo, ale mogło być (?) drożej
- Zaskakujące wyznania gwiazd "Wednesday". Memy, jedzenie i jedna aplikacja
- Jawor nie zapłacił jej za pracę. Ghostował dziewczynę przez kilka miesięcy
- Wygrał konkurs na najbardziej performatywnego mężczyznę w Warszawie. Nawet nie lubi matchy [WYWIAD]
- Odsłonili mural Friza i Wersow. Internauci nie mieli litości
- System kaucyjny w Polsce 2025. Wszystko, co musisz wiedzieć
- Bilety na Arianę Grande będą ABSURDALNIE DROGIE. Jak zdobyć wejściówki na koncert w Londynie?
- Julia Żugaj przeprowadziła się do UK. "W Londynie dzieje się dużo więcej niż w Polsce"