Jezus AI pobija Twitcha

Jezus AI streamuje na Twitchu. Pobłogosławi twój sprzęt

Źródło zdjęć: © ask_jesus / Twitch
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,15.06.2023 09:00

Serwis do streamowania Twitch podbija nietypowa transmisja. Występuje na niej Jezus, najsłynniejszy bohater literacki w historii. Jak na Boga przystało, odpowiada na każde pytanie. Nie zawsze w mądry sposób.

W internecie widzieliśmy już wiele, ale nawet takich wyjadaczy potrafi coś zaskoczyć. Wchodząc na Twitcha, na pewno nie spodziewaliśmy się tam zobaczyć Jezusa przemawiającego z niebiańskich obłoków.

Użytkownik ask_jesus (zapytaj_jezusa) prowadzi nieprzerwany stream, podczas którego widzowie zadają pytania. Odpowiedzi chcą uzyskać od nie byle kogo, bo od sztucznej inteligencji, która wykorzystuje wizerunek Jezusa. Postać przedstawiona jest zgodnie z zachodnią tradycją. Widzimy białego, brodatego faceta z figlarnym uśmiechem, który występuje na tle chmur.

Jezus AI streamuje na Twitchu

Widzowie mogą zadawać pytania za pośrednictwem czatu. Kiedy Jezus AI odpowiada, jego usta poruszają się zgodnie ze słowami generowanymi przez sztuczną inteligencję. Wygląda to dziwnie i kiczowato, czyli tak, jak uwielbiamy.

Jezus AI poważnie odpowiada na pytania fanów. Potrafi streścić odcinek anime, wygłosić krytykę pod adresem terroryzmu, powiedzieć, co myśli o ptakach i pszczołach, ocenić grę "Fortnite" czy wydać osąd, co jest lepsze - kebab czy gyros (Jezus AI uwielbia oba te dania).

trwa ładowanie posta...

Autorem projektu jest The Singularity Group (TSG), zespół "zmotywowanych i ambitnych aktywistów-wolontariuszy", którzy tworzą rozwiązania na potrzeby gamingu i sztucznej inteligencji. Na koncie mają m.in. generowaną przez AI debatę prezydencką pomiędzy Donaldem Trumpem a Joe Bidenem.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
JarlArtsGard,zgłoś
Ten pan jest najbardziej popularny, myślę że Odyseusz lub Thor go wyprzedzili...a mój sprzęt lepiej niech błogosławi Odyn 🐺
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
AnnA,zgłoś
Modlą się do drzew, do zacieków na szybach, a teraz do sztucznej inteligencji. Coraz lepiej.
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się