Jann ma fanki, które snują o nim erotyczne fantazje

Jann ma problem z fankami. Snują o nim erotyczne fantazje

Źródło zdjęć: © Jacek Kurnikowski / AKPA
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,23.08.2023 08:45

Seksualizacja to problem, który dotyka niejednej gwiazdy. Z przykrym zjawiskiem mierzy się Jann, jeden z najpopularniejszych młodych artystów. Twittera obiegły rozmowy fanek na jego temat, które są poniżej krytyki.

Jan Rozmanowski, znany jako Jann, jest jedną ze wschodzących gwiazd młodego pokolenia. 24-letni artysta zasłynął utworem "Gladiator", który wykonał podczas preselekcji do Eurowizji. Od tamtego czasu kariera podopiecznego wytwórni Fonobo potoczyła się w oszałamiającym tempie.

Jann posiada niezwykle zaangażowany fandom. Widać to zarówno po żywiołowych reakcjach publiczności na koncertach, jak i popularności artysty w internecie. Grupy fanowskie na Facebooku, setki tweetów, rolek na Instagramie, filmów na TikToku, w których Jann jest absolutnym bożyszczem. Sława ma także drugą stronę medalu.

Jann - Gladiator | LIVE | Grand Final | Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!

Jann ofiarą seksualizacji

W fandomie Janna doszło do konfliktu między starszymi a młodszymi wielbicielkami artysty. Te drugie opublikowały na Twitterze wpis o dramatycznym wydźwięku. Twierdzą, że są nękane przez starsze członkinie fandomu. Poszkodowanym w sprawie jest także - a raczej przede wszystkim - sam artysta. Starsze wiekiem fanki Janna tworzą o idolu erotyczne fantazje, którymi dzielą się na specjalnym czacie.

"Od paru miesięcy osoby starsze należące do tego samego fandomu co my atakują nas na wszystkie możliwe sposoby i mówią, że my jeździmy za Jankiem, żeby go poderwać. Wiele razy zaprzeczaliśmy tym zarzutom, mówiąc, że jeździmy tam po prostu, żeby się dobrze bawić" - czytamy na początku wpisu.

trwa ładowanie posta...

Młodsze fanki dotarły do czatu, na którym starsze wielbicielki idola piszą o Jannie "obrzydliwe i niemoralne" wiadomości. W opisie czatu widzimy, że jest on dedykowany fankom w wieku powyżej 30 i 40 lat. Członkinie grupy nie doceniają Janna za talent czy osobowość, tylko rozpisują się o jego wyglądzie. Kobiety bezsprzecznie seksualizują młodego artystę, pisząc, co chciałyby z nim zrobić sam na sam.

trwa ładowanie posta...

Czat służy również do atakowania młodych fanek artysty. W wątku na X (Twitterze) widzimy, że kobiety na grupie dzielą się wykonanym z ukrycia zdjęciem dziewczyny, która przyszła na koncert Janna. Uwieczniona na fotografii fanka jest obśmiewana przez starsze członkinie fandomu.

trwa ładowanie posta...

W tej sprawie trzeba coś podkreślić jasno i dobitnie. Młody artysta na początku kariery potrzebuje wsparcia, zaufania i zrozumienia. Do tych potrzeb nie zalicza się toksyczna część fandomu, która traktuje go jak fantazję z "Pięćdziesięciu twarzy Greya" czy innych "365 dni". Zachowanie niektórych fanek może się odbić negatywnie na zdrowiu psychicznym Janna, co autorkom obrzydliwych historyjek zapewne nawet nie przeszło przez myśl. Warto, aby zmieniły swoje podejście do młodego artysty.

Poprosiliśmy management artysty o odniesienie się do sprawy, jednak ten odmówił komentarza.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 17
  • emoji smutek - liczba głosów: 16
  • emoji złość - liczba głosów: 18
  • emoji kupka - liczba głosów: 44
Ocochodzi,zgłoś
Jakub Tyszkowski ma coś wspólnego z Dawidem Tyszkowskim?
Odpowiedz
5Zgadzam się1Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (3)
Smutna,zgłoś
Jestem poza grupą fanów bo uciekłam od wiecznych dram. Atmosfera na tt jest tak toksyczna, że aż dziwne, że hasztag nie został zablokowany ze względu na treści tam zamieszczane. Poniżanie, wulgaryzmy, wyśmiewanie to tam norma. Aż trudno uwierzyć, że osoba taka jak Jann ma fanki, które są zupełnym jego przeciwieństwem. Nawet do nich apelował żeby dbali o siebie nawzajem, żeby się nie kłócili, żeby nie niszczyli innych bo tego sobie nie życzy. Gdy dotarła do mnie informacja co się stało na tt straciłam siły. Jak długo żyję nie widziałam jeszcze takiej nienawiści, w dodatku dużej grupy wobec mniejszej. To jest publiczny lincz, samosąd. Zrobiono wielką krzywdę wielu osobom. Kradzież rozmów jest przestępstwem, publiczne wyśmiewanie jest przestępstwem. Prześladowanie osób ze względu na przynależność do grupy i wiek jest przestępstwem. Brak skruchy ze strony osób, które są za to odpowiedzialne a nawet są dumne ze swojego czynu działa na ich niekorzyść. Jak można zrobić coś tak podłego, zdeptać kogoś dla zabawy, dla sławy chyba. Bo poza sławą niczego nie osiągnęły. Plus podkopanie zaufania do ludzi, plus uszczerbek na zdrowiu, ale jak sie myśli tylko o sobie a nie o innych to przecież u nich norma. Trudno będzie o tym zapomnieć kiedykolwiek, sama chcę być na koncercie ale nie chcę być w gronie tak bezwzględnych fanek. Na zdjęciach tego nie widać, dopiero jak się pozna kulisy widać prawdę. I chce się płakać.
Odpowiedz
22Zgadzam się1Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Bogusia,zgłoś
Zdecydowałam się napisać tu swój komentarz dopiero po dwóch dniach od przeczytania tego artykułu. Fanką tego człowieka jest moja prawie pełnoletnia córka. Córka, którą 1,5 roku wyrwaliśmy z rąk śmierci. Nie wytrzymała tego co zrobiły jej dwie koleżanki, a zachowały się właśnie tak samo jak te młode kobiety, nazywające siebie ,,fankami" tegoż młodego człowieka. Córka widziała artykuł, wspomnienia wróciły. Jak nisko trzeba upaść, żeby posunąć się do takich rzeczy, czy te dziewczyny, które sięgnęły dna moralnego i pokazały całkowity zanik człowieczeństwa, są w stanie rano spojrzeć na siebie w lustrze? Panie, które padłyście ofiarą tego jakże ohydnego podstępu nie poddajcie się, nie zostawiajcie tej sprawy bez zakończenia, z cyberprzemocą trzeba walczyć. Nam się udało, choć bólu i strachu o dziecko nigdy nie zapomnę. Takie sprawy da się wygrać, u nas też było tylko imię i przynależność do społeczności szkolnej, a jednak udało się. Mam też nadzieję, że osoby z najbliższego kręgu tego artysty podejmą stosowne działanie.
Odpowiedz
24Zgadzam się3Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (5)
Zobacz komentarze: 174
Komentarze (174)
Powrót