Licencjat z Harrego Stylesa jest do obronienia.

Harry Styles jako temat pracy licencjackiej? Są nawet bardziej oryginalne

Źródło zdjęć: © @Twitter, cana
Marta Grzeszczuk,
15.06.2023 12:45

W sezonie obron prac licencjackich i magisterskich w mediach społecznościowych studenci dzielą się oryginalnymi pomysłami na ich tematy. Zbieramy najciekawsze z zakresu popkultury.

Na Twitterze ciekawie rozwija się wątek nieszablonowych tematów prac licencjackich i magisterskich. Pomysłowość studentów jest nieograniczona, a promotorzy zapewne chętnie czytają o nowych zjawiskach popkulturowych i nie tylko.

Praca o trasie Harry'ego Stylesa wzbudza zainteresowanie.
Praca o trasie Harry'ego Stylesa wzbudza zainteresowanie. (@@klvdsks Twitter)

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej pochwaliła się uroczo oprawioną pracą o tytule: "Fani jako część widowiska. Wizerunek medialny i rola publiczności podczas trasy koncertowej Harry'ego Stylesa Love on Tour 2022". Wiele osób komentujących wyraża ochotę przeczytania pracy. Użytkowniczka @OneBandOneLove skomentowała: "Luzik, ja pisałam magisterkę o jego wizerunku na przestrzeni dekady i dostałam 5,5".

Można też pisac o lokalnym zjawiskach medialnych
Można też pisac o lokalnym zjawiskach medialnych (@xsvmevne Twitter)

W odpowiedzi na nieliczne negatywne komentarze pod pracą na temat trasy Stylesa, użytkowniczka @xsvmevne pochwaliła się studium przypadku zarządzania wizerunkiem na przykładzie youtuberki Weroniki Sowy. Praca powstaje na kierunku zarządzanie kulturą i mediami.

Doda podpisała pracę o swoich fanach.
Doda podpisała pracę o swoich fanach. (@AnniesKidrauhl Twitter)

Za licencjat na temat wpływu idolki na życie fanów @AnniesKidrauhl została oceniona na 4,5. Jak sama przyznaje, dała sobie za mało czasu na pisanie pracy i zabrakło jej przestrzeni do spojrzenia na nią na "świeżo". To cenna wskazówka przy pisaniu i czytaniu wielokrotnie tego samego tekstu. Warto dać go też do przeczytania komuś innemu, dużo łatwiej wyłapuje się błędy cudze niż swoje.

Fandomy to zjawiska społeczne, które bada się naukowo

Na wydziale nauk społecznych Uniwersytetu Śląskiego powstała "Analiza polskiej społeczności graczy League of Legends", na Twitterze wspominane są obronione prace na temat Marvela czy Lady Gagi. Prace z zakresu zjawisk społecznych najlepiej opierać na jak najszerszych danych, więc pisanie o dużych fandomach jak najbardziej ma sens.

Jak podkreśla autorka tweeta o licencjacie z trasy Stylesa: "[...] specjalnie wybrałam taki tytuł, aby praca jak najbardziej nawiązywała do kierunku, który studiuje. To nie jest jakieś głupie ff a praca dyplomowa z badaniami i metodami naukowymi, więc nie wiem o co chodzi XD".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0