MAneskin ogłasza przerwę

Czy to koniec Måneskin? Gwiazdy zdradzają plany na przyszłość

Źródło zdjęć: © Instagram
Oliwia Ruta,
05.01.2024 11:45

Måneskin zdecydował się na przerwę. Członkowie zespołu zapowiadają solowe projekty.

Måneskin to włoski zespół rockowy. W jego skład wchodzą: wokalista Damiano David, basistka Victoria De Angelis, perkusista Ethan Torchio oraz gitarzysta Thomas Raggi. Grupa powstała w Rzymie w 2016 r. Rok później muzycy zdecydowali się spróbować swoich sił we włoskiej wersji programu "X Factor". Zajęli w nim drugie miejsce i wydali debiutancką EP-kę "Chosen". Kariera Måneskin nabrała jeszcze większego rozpędu, gdy w 2021 r. wygrali Eurowizję i stali się znani na całym świecie.

Måneskin to sezonowy zespół?

Od eurowizyjnego sukcesu Måneskin minęły już prawie cztery lata. W tym czasie zespół mocno się rozwinął. Grupa wyprzedała setki koncertów w największych obiektach Europy. Pojawiła się też na wielu prestiżowych festiwalach oraz galach. To był również owocny czas pod względem muzyki. Zespół od czasów debiutu wydał aż trzy płyty - "Il ballo della vita","Teatro d’ira: Vol. I" oraz "Rush!".

trwa ładowanie posta...

Måneskin zdradzili, że po tegorocznej trasie zrobią sobie przerwę od wspólnego tworzenia. Na chwilę obecną nie znamy dokładnych szczegółów dotyczących pożegnalnego touru. Można tylko przypuszczać, że zespół niebawem ogłosi miejsca i daty koncertów. Na myśl przychodzi jedno kluczowe pytanie: "co dalej z Måneskin?". Czy grupa faktycznie potrzebuje odpoczynku, a za kilka miesięcy lub lat wróci z nowym materiałem?

Solowe projekty członków Måneskin

Pojawiły się pierwsze wywiady, w których artyści wspominają o planach na najbliższą przyszłość. Damiano David wyznał, że będzie pracował nad solowym materiałem. Wokalista chce wydać płytę bez kolegów i koleżanki z zespołu. Victoria De Angelis za to spróbuje swoich sił jako DJ-ka w największych klubach na świecie. Podobno ma już zaplanowanych ponad 180 DJ Setów. Przyszłe projekty Thomasa Raggi i Ethana Torchio nie są na razie znane.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 12
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Janek,zgłoś
Damiano chce być drugim Harry Styles? Ciekawe, jak to się wszystko potoczy. Obym nie był złym prorokiem, że solowa kariera nie wypali i szybko będą reaktywować zespół. Tylko nie wiadomo czy będzie co zbierać.
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się