Japończyk Toco zdobył wiralową popularność jako owczarek szkocki

Bycie psem nie jest łatwe? Człowiek-pies chce zostać pandą

Źródło zdjęć: © @magazine.cainz.com
Marta Grzeszczuk,
29.05.2024 16:00

Japończyk Toco zdobył międzynarodową wiralową popularność, przebierając się za owczarka szkockiego. Wyznał, że marzy o przemianie także w inne zwierzę.

Mieszkaniec Japonii o imieniu Toco zyskał wiralową popularność w 2022 r., gdy świat obiegła wiadomość, że wydał blisko 16 tys. dol. (ok. 63 tys. zł), żeby upodobnić się do owczarka szkockiego. W bardzo realistycznym kostiumie, na czterech "łapach", chodził na spacery, na których jako pies wchodził w interakcje zarówno z ludźmi, jak i innymi (prawdziwymi) zwierzętami.

Przemiana człowieka w psa nie jest prosta

W niedawnym wywiadzie dla japońskiego magazynu "WanQol" Toco opowiedział o trudnościach w swojej przemianie w owczarka. Stwierdził: "Psy i ludzie mają różne struktury kości i sposób, w jaki zginają nogi i ręce, więc bardzo trudno jest wykonać ruchy, które wyglądają tak jak psie". Dodał: "Kiedy psy się brudzą, brudzą futro. Czasami brud wniknie w futro, więc czyszczenie go za każdym razem wymaga wiele wysiłku".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

A very smart dog? Did you notice this dog's secret?

Toco wyznał, że rozważa przemianę w przedstawiciela innego gatunku. Stwierdził: "Mógłbym realistycznie stać się innym psem, pandą lub niedźwiedziem. Lis lub kot też byłyby miłe, ale są zbyt małe w porównaniu ludzi, żeby próbować. Chciałbym kiedyś spełnić swoje marzenie o zostaniu innym zwierzęciem".

Czy Toco zamiast owczarkiem zostanie niedźwiedziem lub pandą?

Toco nie odniósł się w wywiadzie do potencjalnych wyzwań, które mogłyby się pojawić, gdyby wyszedł publicznie przebrany za niedźwiedzia, nawet tak uroczego, jak panda. Tymczasem nadal realizuje się jako border collie. Ostatnie nagranie na jego kanale na YouTube, który nazywa się "I want to be an animal" (ang. "Chcę być zwierzęciem"), pochodzi sprzed dwóch tygodni. Widać na nim, jak "bardzo mądry piesek" sprząta mieszkanie, wykonuje proste obliczenia matematyczne i zbiera "głaski" od właściciela.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

DARIUSS ROSE: BYCIE INFLUENCEREM NIE JEST ŁATWE

Kostium dla Toco wykonała japońska firma Zeppet, która znana jest z tego, że tworzy również rzeźby i modele na potrzeby branży filmowej. Czy jej również cosplayer powierzy wykonanie kostiumu pandy lub niedźwiedzia? Dzięki jego popularności manufaktura cieszy się wzrostem zamówień, powstały w niej także wiralowe kostiumy wilka i gigantycznego wróbla.

Źródło: dexerto.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2