6-latka zrobiła "prawo jazdy". Takie rzeczy tylko w Dubaju
Pewien uradowany tata pochwalił się, że jego 6-letnia córka właśnie zdała egzamin na prawo jazdy. Kurs odbyła w Dubaju i już teraz może pochwalić się umiejętnością poruszania się po jezdni i znajomością znaków drogowych. Jak to możliwe?
Gdzie indziej mogłoby się to wydarzyć, jeśli nie w Dubaju? W jednej z najbardziej futurystycznych metropolii świata 6-letnia dziewczynka oficjalnie zdobyła "prawo jazdy" - oczywiście w wersji dostosowanej do wieku. Wszystko odbyło się na specjalnie przygotowanym torze w tamtejszym parku rozrywki Legoland. Dzięki tej atrakcji najmłodsi mogą uczyć się zasad ruchu drogowego... zza kierownicy miniaturowych aut.
6-latka zrobiła "prawo jazdy"
- Moja córka ma tylko 6 lat, a wiecie, co się stało w Dubaju? Zrobiła prawo jazdy. W Polsce musisz mieć 18 lat, żeby robić prawo jazdy. Moja córka tutaj już zrobiła na auta z Lego - powiedział uradowany tata dziewczynki. - Zobaczcie, dziecko porusza się autem po normalnej drodze. To jest hit, to jest niemożliwe. Zobaczcie, tutaj są znaki drogowe, tutaj jest skrzyżowanie ze światłami. [...] Dziecko się musi nauczyć, jak poruszać się po normalnej drodze - z zachwytem dodał w filmiku przedstawiającym, jak dziecko jeździ mini samochodem po mini torze stylizowanym na prawdziwą jezdnię.
Ile trzeba mieć lat, żeby zrobić prawo jazdy?
W większości krajów na świecie minimalny wiek do uzyskania prawa jazdy waha się od 16 do 18 lat - w Polsce jest to 18 lat dla samochodów osobowych (kategoria B), chociaż już od 14. roku życia można starać się o prawo jazdy kategorii AM (na motorower).
W Dubaju - a dokładniej w całych Zjednoczonych Emiratach Arabskich - obowiązuje zasada, że prawo jazdy kategorii B można uzyskać najwcześniej w wieku 18 lat. Jednak specjalne miejsca takie jak tor w Legolandzie, pozwalają dzieciom już od najmłodszych lat oswajać się z zasadami ruchu drogowego w kontrolowanych warunkach. Choć dokument "prawa jazdy" wręczany maluchom ma charakter symboliczny, sam pomysł budzi spore zainteresowanie.
Popularne
- Rosyjski youtuber przesadził z prankami. Policja nie miała litości
- "Best feeling, pozdro z fanem". O co chodzi w tym trendzie?
- Bombardiro Crocodilo i inne brainroty AI. Ten trend wyżre ci mózg
- Wersow wypuściła "Dorosłe serce". Śpiewa, że otrzymała chłód
- Pierwszy na świecie wyścig plemników. Będą zakłady, kamery, a nawet komentator
- Jak pokonać bossa dezinformacji? Poradnik gry "Internet"
- Polska górą. Nowy slang podbija internet. "Just turned 19 in Poland". O co chodzi?
- PiriPiri zrobiło pierwsze w Polsce lody z kebabem. To nie jest żart
- Sylwester Wardęga przegrał z Marcinem Dubielem. Musi zapłacić 350 tys. zł?