Lil Masti pozwała Boxdela o zniesławienie. Boxdel: "Nie dostałem żadnego pisma"
Ochman

Ochman nie żałuje, że wystąpił w TVP: "Muszę wyjść na scenę, bo inaczej nie mam pracy" (WYWIAD)

Źródło zdjęć: © Instagram
Michał Dziedzic,
21.10.2021 12:08

Znany z "The Voice of Poland" Krystian Ochman zwyciężył konkurs "Premier" na Festiwalu w Opolu. W rozmowie z Vibez zdradza, dlaczego nigdy nie mógłby być influencerem i jak na występ w TVP zareagowali jego fani.

bFFxxjIP

Krystian, odnosisz sukcesy muzyczne, ale mówiąc szczerze, mało cię w mediach społecznościowych. Dlaczego tak rzadko sięgasz po smartfona?

Chyba w naszych czasach bycie utalentowanym w swoim zawodzie nie jest wystarczające, żeby osiągnąć taką karierę o jakiej niektórzy marzą. Myślę, że osobowość i to co pokazujesz poza swoim zawodem, jest bardzo ważna. U mnie też tego brakuje, rzeczywiście bardzo mało pokazuje na Instagramie czy na TikToku. Trochę wstydzę się robić takie rzeczy i czuje, że nie mam czasu, żeby otworzyć się i pokazać, czym zajmuję się na co dzień. A na tym to trochę polega.

Czyli ciebie krępuje pokazywanie życia prywatnego choć zdajesz sobie sprawę, że to mogłoby pomóc?

Zdaję sobie sprawę, że mogłoby pomóc. To nie jest tak, że bardzo się tego wstydzę, po prostu czuję, że jak gram w Fifę gdy mam czas wolny lub gdy idę na spacer, to nie będzie to ciekawe dla odbiorców. I też nie chce mi się robić codziennie zdjęcia mojemu jedzeniu.

To ciekawe co mówisz. Myślę, że wielu influencerów nie ma takich autorefleksji.

Mówię o sobie. Nie oceniam tego, co inni robią. Mogą robić, co chcą. Po prostu czuję, że ludzie nie byliby do końca zainteresowani tym, co ja robię na co dzień. Próbuje tworzyć jak najwięcej materiałów muzycznych, a nie komercyjnej otoczki.

Zaprezentowałeś się na festiwalu w Opolu, z resztą z sukcesem. Nie bałeś się trochę tego kroku? Bo w tej chwili festiwal jest organizowany przez TVP, które kojarzy się w środowisku artystycznym niezbyt dobrze. Wiele się tej stacji i jej szefostwu zarzuca. Myślisz, że to był dobry krok?

bFFxxjIR

Wiesz co, ja staram się nie być polityczny. Myślę, że dobrze być zorientowanym z tym co się dzieje w naszym kraju, ale moje obowiązki polegają na tym, że ja muszę wejść na scenę i zaśpiewać i przekazać jakieś emocje. Jak TVP albo TVN, albo jakieś inne kanały mnie zaproszą, no to dla mnie będzie miało znaczenie, żeby stworzono mi dobre warunki do występu. Lubię wiedzieć, co się dzieje w moim kraju, ale mam jeden cel i to jest żeby zaśpiewać na jakiejkolwiek scenie dla ludzi, bo inaczej to nie mm pracy. Nie mam jak dotrzeć do ludzi, którzy chcą mnie słuchać.

Ochman - Światłocienie (prod. @atutowy)

A jaki dostałeś feedback od słuchaczy, fanów, po tym, jak zaprezentowałeś się w Opolu?

bFFxxjIT

Odbiór był naprawdę pozytywny. I jest mi strasznie miło. Nie spodziewałem się tego. Już myślę o kolejnych projektach. Już mam potwierdzoną trasę koncertową. W ciągu kilku najbliższych miesięcy odwiedzę kilka miast, a już za kilka tygodni wypuszczam swoją pierwszą płytę. Wtedy na pewno ludzie usłyszą o mnie więcej.

Wolałbyś, żeby twoje utwory podbiły radiostacje czy YouTube’a?

Myślę, że najbardziej przepadam za YouTubem. Czasami są takie wieczory, że godzinami siedzę, jak mam wolne. Robię herbatę z miodem i oglądam!

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Jola,zgłoś
W The Voice skradł mi serce. Głosowałam na niego i się nie pomyliłam. Fajnie, że w The Voice na każdym etapie mógł pokazać swój talent muzyczny. Jak wiadomo u nas osoby śpiewające klasycznie, nie miały takich szans. Ewentualnie dostali się do bitew i odpadali, bo trenerzy nie wiedzieli jak poprowadzić taką osobę. Krystian trafił do p. Michała Szpaka, który go doprowadził do zwycięstwa. Fajnie, że Krystian tworzy sam oczywiście producenci dopisują się jako autorzy tekstu, bo stąd płynie kasa. Krystian niedługo wydaje płytę, ma zaplanowaną trasę koncertową, a niektórzy zwycięzcy mają z cztery single, brak płyty i tras koncertowych. Dlaczego? Czy narzucono im kiepskich producentów, czy to wina managera i czy jednak okazało się po zakończonym programie, boomie, że ta osoba nie ma tak silnej osobowości, żeby przyciągnąć tłumy ludzi. W Chorzowie Krystian miał koncert, gdzie była pełna sala ludzi. Recenzje były znakomite. Życzę mu zdrowia i rozwoju muzycznego na własnych zasadach.
Odpowiedz
3
like
1
dislike
zobacz odpowiedzi (1)
Anka,zgłoś
I tak trzymaj, nie każdy artysta to insta czy tiktokekshibicjonista. Muzyka, która tworzysz jest genialna♥️
Odpowiedz
3
like
1
dislike
Uwielbiam Pana Krystiana. To jest ARTYSTA. Tworzy , śpiewa przepięknie i to jest najważniejsze. Ma ogromny szacunek dla nas słuchaczy. Pozdrawiam Pana najmocniej jak potrafię. Polska to Pana kraj . Niech Pan zostaje w Polsce na zawsze. Niech Pan zawsze będzie sobą.
Odpowiedz
8
like
1
dislike
Zobacz komentarze: 5
Komentarze (5)
arrow
Serial "Rozmowy z przyjaciółmi": czy zachwycają tak jak "Normalni ludzie"? [RECENZJA]