Dorian Electra wystąpi w Polsce

Dorian Electra zagra w Warszawie. Queerowe show tylko dla odważnych

Źródło zdjęć: © @reece.owen / Dorian Electra, Facebook
Maja Kozłowska,
11.01.2024 20:00

Dorian Electra to artysta, który swoim nieskrępowaniem zawstydziłby tych, którzy słyną z łamania kanonu. Artysta już w tym miesiącu wystąpi w stolicy.

Sam nie identyfikuje się z żadną płcią, a jego muzyka nie znosi metek. Dorian Electra to queerowy artysta, który eksperymentuje z brzmieniem i krąży między gatunkami, uparcie pozostając gdzieś w szerokim spektrum. W kręgu jego inspiracji leżą wszelkie odmiany popu (synth, hyper, electro) mocno opierające się na elektronicznych fundamentach. Na najnowszym albumie artysta ponownie przekroczył swoje granice komfortu, pełnymi garściami czerpiąc również z muzyki klasycznej czy metalu, nieoczywistość przekuwając w odjechaną interpretację nowoczesnego brzmienia.

Dorian Electra tak samo, jak o warstwę muzyczną projektu, dba również o wizerunek i oprawę swoich koncertów. Jest w nim dużo dzikości, wrażliwości, ale też groźnego, niemalże sek*ualnego rozpasania. Na przekór swojej oryginalności, nie można mu odmówić bycia zwyczajnie catchy - jego utwory zapadają w pamięć, jak po tysiąckroć wałkowane w radiach przeboje. Jedyna różnica? Do osiągnięcia tego stanu wystarczy jeden odsłuch.

Dorian Electra wystąpi w Polsce

Artysta ma na koncie już trzy albumy (w tym wywrotowy debiut "Flamboyant") i obecnie jest w trakcie trasy koncertowej promującej jego najnowszą płytę - "Fanfare".

Trzeci studyjny album Electry bada relacje paraspołeczne, od roszczeń, jakie wysuwamy wobec życia celebrytów, po obsesję, bałwochwalstwo i popkulturę jako współczesną mitologię. Zaciera granice między miłością i nienawiścią, kultem i kontrolą

- czytamy w informacji prasowej.

Dorian Electra na żywo będzie odzwierciedleniem tego wszystkiego - tych relacji, tych pragnień, tych podłości, tej miłości i tego bałwochwalstwa.

Dorian Electra wystąpi w Warszawie
Dorian Electra wystąpi w Warszawie (materiały prasowe)

Artysta wystąpi w Polsce już 18 stycznia i da niezapomniane show w klubie Proxima w Warszawie. Jako gość specjalny, publiczność rozgrzeje Babymorocco.

Bilety na koncert są dostępne na stronie Live Nation. Widzimy się pod sceną!

Dorian Electra - Idolize (Official Music Video)

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0