Michał Wrzosek reaguje na aferę grahamkową

Afera grahamkowa. Posypały się wezwania od prawników

Źródło zdjęć: © Michał Woźniak / East News
Konrad SiwikKonrad Siwik,19.02.2024 15:15

Trendy na TikToku często sprzedają się jak świeże bułeczki, ale czasem są na tyle twardymi sucharami, że można na nich połamać zęby. Tak właśnie dzieje się z popularnym ostatnio trendem związanych z bułką grahamką, który wydostał się spod kontroli.

Znany dietetyk i influencer Michał Wrzosek przez dłuższy czas promował na TikToku grahamkę jako zdrowy zamiennik tradycyjnych wypieków. Inni użytkownicy platformy podłapali trend, tworząc zabawne nagrania, na których grahamka zastępuje bułkę w kebabie, frytki, a nawet piersi z kurczaka. Było zabawnie, ale do czasu.

trwa ładowanie posta...

Trend zaczął nabierać niekontrolowanego tempa, przerodził się w coś więcej niż tylko zabawną rozrywkę. Inni twórcy zaczęli łączyć ten trend z postacią małoletniego syna Wrzoska, Antka, tworząc treści, które znalazły się na granicy dobrego smaku.

trwa ładowanie posta...

Niektórzy twórcy na TikToku poszli o krok dalej, tworząc prześmiewcze materiały, które łączyły wizerunek Antka Wrzoska z bułką grahamką w nieodpowiedni sposób. W niektórych filmikach porównywano chłopca do bułki, sugerując żartobliwie, że ma on podobne właściwości do tego wypieku. Inni zastanawiali się, ile sztuk grahamek warty jest chłopiec.

Trend z grahamką przekroczył granicę dobrego smaku

Z początku sam Wrzosek brał udział w trendzie, jednak szybko zauważył, że niektórzy twórcy zaczęli nadużywać wizerunku jego syna. W odpowiedzi na nieodpowiednie treści dietetyk zdecydował się wysłać prywatne wiadomości do osób publikujących kontrowersyjne materiały, domagając się usunięcia ich z sieci. Z ich treści wynika, że w sprawę zaangażowano prawników.

trwa ładowanie posta...

Grahamka - o co chodzi?

Sprawę skomentowała również tiktokerka Ola Duda, która sama wzięła udział w trendzie. Podkreśliła jednak, że w jej materiale nie było żadnych odniesień do chłopca i nie miała zamiaru nikogo obrazić. Mimo wszystko po otrzymaniu prośby o usunięcie nagrania zablokowała do niego dostęp innym użytkownikom.

Mój apel do wszystkich, plis nie rozszerzajmy już dalej tego trendu związanego z grahamką, bo niestety w internecie jest nadal mnóstwo głupich ludzi, którzy nawet nie wyczuwają, gdzie po prostu przekroczyli jakąkolwiek granicę. Dzieci naprawdę mają bardzo słabą psychikę i szykanowanie w szkole czy w ogóle w środowisku to naprawdę nie jest przyjemna sprawa i może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji

- zaapelowała Duda.
trwa ładowanie posta...

Grahamka wymknęła się spod kontroli

Niektórzy widzowie również uważają, że wykorzystywanie wizerunku małoletniego dziecka w tego rodzaju treściach to gruba przesada. I choć Wrzosek sam publikuje wizerunek syna, robi to w sposób nienaruszający jego godności. Natomiast przerabianie nagrań dietetyka i wykorzystywanie wizerunku jego syna przez obce osoby stanowi nadużycie i może spotkać się z konsekwencjami prawnymi.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 6
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 12
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 8
  • emoji kupka - liczba głosów: 53
Dajcie spokój temu biednemu człowiekowi,po prostu się pogubił !!!!
Odpowiedz
5Zgadzam się1Nie zgadzam się
Vyuv,zgłoś
News prosto z otworu między dwiema wielkimi grahamami.
Odpowiedz
6Zgadzam się3Nie zgadzam się
Olej kujawski,zgłoś
A może przestancie go oglądać? I jego kariera się skończy nie będzie problemu?
Odpowiedz
15Zgadzam się5Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 19