netflix
"Różowe lata 90." na Netfliksie. Recenzje. Red trafi na TikToka?
"Biuro podróży Vibez"

Zwiedzaj świat, nie wychodząc z domu! Biuro podróży VIBEZ zaprasza

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Michał DziedzicMichał Dziedzic,22.11.2020 21:47

Skoro przez pandemię podróżowanie jest mocno utrudnione, spróbujmy "alternatywnych" sposobów na poznawanie uroków naszej planety...

Przemieszczanie się po świecie w dobie pandemii jest wyjątkowo kłopotliwe. Liczne obostrzenia i przymusowe kwarantanny mogą zniechęcić nawet najbardziej zapalonych globtroterów. Poza tym pozostawanie w domu jest rekomendowane przez epidemiologów i wydaje się zwyczajnie najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Ale co w sytuacji, gdy nie możecie już wysiedzieć w jednym miejscu i desperacko potrzebujecie dawki inspiracji, którą zapewniają wojaże po świecie? Zawsze możecie skorzystać z dobrodziejstw gigantycznego, wirtualnego katalogu filmów, zdjęć i opowieści, które pozwolą nieco oderwać się od codzienności.

Dzięki buszowaniu po sieci na pewno wiele dowiecie się o wymarzonych destynacjach i z jeszcze większą radością odwiedzicie je "analogowo" gdy ten szalony, covidowy czas się skończy.

Odpalcie przeglądarkę i zapnijcie pasy. Biuro podróży VIBEZ zaprasza na wirtualny lot dookoła świata.

BOARDING PASS: Serial: "Our Planet"

Majestatyczna produkcja Netflixa ukazuje magię przyrody i piękno naszego świata. Przy zwrotach akcji ukazanych choćby w lesie tropikalnym wymięka nawet fabuła Dynastii. Jest też walor edukacyjny. Ujęcia rzadko spotykanych zwierząt zostają zestawione z gorzkimi refleksjami o wpływie ludzkości na ich siedliska.

Our Planet | Forests | FULL EPISODE | Netflix

BOARDING PASS: Podcast: "Ameryka i ja"

Podcast dziennikarki Lidii Krawczuk, z którego dowiedziecie się arcyciekawych i praktycznych rzeczy na temat Stanów Zjednoczonych. Z którego drapacza chmur w Nowym Jorku rozpościera się najlepszy widok na miasto? Jak nie dać się pożreć aligatorowi na Florydzie? W którym waszyngtońskim hotelu sączą drinki agenci CIA?

Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie na Spotify, słuchając odcinków "Ameryka i jak".

BOARDING PASS: Instagram: @Bartosiewicz

Piotr Bartosiewicz to fotograf, który jak dotąd odwiedził 107 krajów. Swoje wojaże dokumentuje w przepięknych kadrach, których mogłaby mu pozazdrościć każda "lifestyle'owa influencerka". Na profilu @bartosiewicz sztuka wizualna romansuje z pasją do okrywania świata. Ciężko oderwać wzrok!

trwa ładowanie posta...

BOARDING PASS: YouTube: "Expedia"

Na kanale "Expedia" znajdziemy odcinki poświęcone dziesiątkom najpiękniejszych miejsc na świecie. Każde wideo to merytoryczne informacje, ciekawostki i cieszące oko obrazki. Bardzo rzetelna, ale też przystępna rzecz. Nic dziwnego, że kanał ma już prawie milion subów!

BOARDING PASS: Film: "Frida" / HBO GO

Film o słynnej artystce nie jest stricte "podróżniczy", ale sprawi, że zafascynujecie się kulturą Meksyku. Salma Hayek świetnie odegrała rolę charyzmatycznej malarki, która kochała kolory, sztukę i małpkę na swoim ramieniu. Poza tym Frida nie traciła ikry i pogody ducha, nawet gdy życie nie było dla niej łaskawe. To ważna lekcja, z której (szczególnie teraz) powinniśmy czerpać garściami.

Macie swoje pomysły na wirtualną podróż? Dajcie znać w komentarzach!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Klienci Netfliksa szykują bojkot? Są wściekli