gaming
"Stray", gra o kotach, przyciąga… KOTY przed ekrany 🐈
The Sims 5: Premiera już za rogiem?

The Sims 5: Premiera coraz bliżej?

Źródło zdjęć: © EA
Oliwier NytkoOliwier Nytko,06.05.2021 10:50

Ktoś tutaj czeka na nową osłonę simsów? Wszystkie znaki na niebie mówią o tym, iż za chwilę możemy zobaczyć pierwsze zapowiedzi The Sims 5.

bFZYytnn

Simsy to fenonem. Ta seria ta przyciąga tysiące osób, które nie są „typowymi graczami” (cokolwiek to oznacza teraz). A ci typowi gracze? Oni też grają, tylko nie chcą się czasem przyznawać.

Cała seria The Sims to kura znosząca złote jaja dla wydawcy, czyli EA. W tym momencie dostępnych jest już ponad 10 dużych rozszerzających dodatków. Pomnóżcie sobie to przez 75 złotych, dodacie z 150 zł na mniejsze pierdółki i mamy… ogromną kwotę. No ale nie da się przecież ciągnąć jednej gry cały czas — prawda?

The Sims 3 zostało wydane w 2009 roku. Czwarta odsłona została wydana 5 lat później, bo w 2014 roku. Teoretycznie to już czas, abyśmy poznali następcę najpopularniejszego symulatora torturowania simów.

Co wiemy o The Sims 5?

Nie dużo — ale wskazówki od CEO EA, wskazują na powrót rzeczy wprost z bardzo starej gry. W ostatnim podsumowaniu zysków firmy wspomniał on o tym, iż nadchodzące The Sims 5 może mieć tryb dla pojedynczego gracza, jak i tryb dla wielu graczy.

bFZYytnp

W przeszłości otrzymaliśmy już taki tytuł: „The Sims Online”. Gra zadebiutowała w 2002 roku i była dokładnie tym, o czym myślicie. Simsy, ale dla wielu graczy, ot najlepsze porównanie.

Maxis myśli o grze The Sims dla nowej generacji — międzyplatformowej i bańce świata sąsiedzkiego, należy sobie wyobrazić, że podczas gdy my zawsze pozostaniemy wierni naszej inspiracji, ucieczki, tworzenia, samodoskonalenia, motywacji — że pojęcie interakcji społecznych i konkurencji, jak rodzaj rzeczy, które były rzeczywiście obecne w The Sims Online wiele lat temu — zaczną one stać się częścią doświadczenia The Sims w nadchodzących latach.

Źródło: simscommunity.info

bFZYytnr

Co można wyciągnąć z tej marketingowej papki?

Tak: w nadchodzących latach simsy otrzymają tryb dla wielu graczy. Prawdopodobnie będziemy mogli sterować naszą rodziną, a inni gracze na tej samej mapie będą zarządzać innymi. Pomimo tego, iż od zawsze kojarzyły się z strice solową grą, w której możemy tworzyć zawartość i pokazywać ją innym, tak przy obecnych możliwościach… simsy + multi może okazać się hitem! Przecieki z 4Chan - sam portal nie jest za bardzo wiarygodny — mówią o tym, że już w czerwcu powinniśmy zobaczyć pierwszy zwiastun. Inne źródła za to wspominają o zapowiedzi bardziej pod koniec roku.

Przeszkodą dla The Sims 5 jest… poprzednia część

Pisałem wcześniej o kurze znoszącej złote jaja - „The Sims 4” nadal zdobywa graczy. Zaznaczę: prawie 7 lat po swojej premierze. EA może kierować się mottem „if it ain't broke, don't fix it”. Nawet w tym roku według pogłosek mają zostać zapowiedziane kolejne płatne dodatki do czwórki. Dlatego jedyne co musimy robić, to wyczekiwać na oficjalne zapowiedzi.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Netflix. Gry mobilne platformy to porażka. Statystyki dają do myślenia