popkultura
Afera pedofilska na YouTube. Zgłoszą sprawę do prokuratury
Serial "Witajcie w Derry"

Pennywise znów będzie nas straszył! Tym razem w SERIALU dla HBO Max

Źródło zdjęć: © YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,30.03.2022 17:30

"Witajcie w Derry" (ang. "Welcome to Derry") to tytuł nowego serialu, który powstanie dla HBO Max. Produkcja opowie o narodzinach klauna Pennywise z filmu "To". Znaki na niebie i ziemi wskazują, że to ma szansę się udać.

Najbardziej przerażający klaun w popkulturze powróci z urlopu. Pennywise wystąpi w serialu Witajcie w Derry, którego akcja osadzona będzie w latach 60. XX wieku. Produkcja opowie o wydarzeniach poprzedzających historię, którą znamy z filmu To z 2017 roku, będącego adaptacją książki Stephena Kinga o tym samym tytule. Witajcie w Derry zapowiadane jest jako origin story Pennywise'a.

Producentami wykonawczymi serialu są Jason Fuchs, Barbara Muschiett. Istotnym nazwiskiem w w gronie producentów jest Andy Mushietti, który wyreżyserował To i To: Rozdział 2. Twórca prawdopodobnie wyreżyseruje jeden odcinek serialu. Za realizację Witajcie w Derry odpowiada studio Warner Bros., które wyprodukuje serial dla HBO Max.

TO I Oficjalny zwiastun filmu PL

HBO Max stawia na autorskie seriale?

Gdyby serial o origin story Pennywise'a doszedł do skutku, byłby to kolejny jakościowy projekt w katalogu HBO Max. Firma zamówiła już serialowy spin-off filmu Batman, w którym jako Pingwin wystąpi Colin Farrel. Warto dodać, że na fali popularności Diuny HBO Max ogłosiło serial o Bene Gesserit. Firma postawiła sobie ambitne plany i mamy nadzieję, że wszystkie uda się zrealizować.

"To" - czym opowiada?

Klaun Pennysie jest antagonistą filmu To, który bazuje na powieści Stephena Kinga. Wydarzenia w filmie toczą się w różnych przedziałach czasowych i przedstawiają zmagania mieszkańców miasteczka Derry z potworem od tysiącleci żerującym w Maine. Stwór przybiera postać tego, czego jego ofiara boi się najbardziej. To opowiada nie tylko o walce dobra ze złem, ale i o problemach dojrzewania.

TO: ROZDZIAŁ 2 - Oficjalny zwiastun #1

Jeśli nie oglądaliście, gorąco polecam. Seans filmu sprawi, że Witajcie w Derry trafi na waszą listę seriali do obejrzenia.

Źródło: Variety

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Young Leosia kręci z Kacprem Błońskim? Internetowe swatki w akcji