popkultura
Czerwiec 2023 na Disney+. "Avatar" i nowy Marvel
Teraz Mandzio jest atakowany przez osoby body positive xD

Ludzie wciąż mają problem z nowym stylem Mandzia. Youtuber dostaje groźby

Źródło zdjęć: © Instagram, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,10.02.2022 09:11

Mandzio jest królem (królewną?) ostatnich tygodni. Jego przemiana poruszyła cały internet. On dalej pokazuje siebie. Ale ludzie nadal go atakują. No i też pojawiły się głosy, że przeczy body positive.

Żeby już nie wyjaśniać za dużo, jeżeli jesteście głodni informacji o Łukaszu Samoniu, vel Mandziu, to zapraszam do wcześniejszego tekstu. Najważniejsze informacje są takie, że popularny twórca przeżył ogromną transformację i ze stereotypowego "nerda", stał się takim fitnesiakiem. A - i zaczął ubierać się jak femboy.

Okej, to przypomnę jeszcze o tym femboyu: jest to styl, gdzie osoba identyfikująca się jako mężczyzna, ubiera się w rzeczy, które są najczęściej przypisywane płci żeńskiej. Wiecie, podkolanówki, odrobinę inny typ spodni, itd. Mandzio to lubi i tyle. Jego ubiór, jego sprawa.

Mandzio wrzuca kolejne fotki

Co by o tym więcej pisać, Mandzio po prostu zaczął dodawać nowe fotki i tiktoki, na których widać jego nowy styl. Żartuje sobie nawet z porównań do Nolifa, która oficjalnie ogłosiła, że jest w okresie tranzycji i czuje się kobietą. W sumie, gdy to czytacie, Natalia jest po pierwszej operacji. Ale wracamy do Łukasza.

trwa ładowanie posta...

Na swoich Stories nie boi się (doh, dlaczego miałby?) pokazywać swoich strojów - a na TikToku tłumaczy m.in. dlaczego porównywanie go do osoby trans może być krzywdzące.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Mandzio przekazał, że dostaje groźby karalne ze względu na swój wygląd

Dostaje z 20-40 wiadomości dziennie od takich bojowników i większość z nich podpisuje się imieniem i nazwiskiem [...] - przekazał na stories i pokazał takie wiadomości.

Stories Mandzia
Stories Mandzia (Instagram)

Wspomniał też, że zapisuje sobie dane osób wypisujących do niego obraźliwe rzeczy.

Stories Mandzia
Stories Mandzia (Instagram)

Ktoś na Twitterze "posądzał go o bodyshaming"

Jeszcze raz: Mandzio schudł ze 146 kg do 105 kg, potem odrobinę wrócił z wagą - aby teraz "sam się wziąć za siebie". Pokazuje na Stories siłownię, drażni się z Jasiem Dąbrowskim o to, kto spali więcej kalorii w ciągu dnia. Taki fitnesiak z Mandzia. I ktoś miał się dowalić do Łukasza, że bodyshaminguje osoby plus size.

Stories Mandzia
Stories Mandzia (Instagram)
Stories Mandzia
Stories Mandzia (Instagram)

Serio? Cały ruch związany z body positive dotyczy tego, aby dobrze się czuć w swoim ciele. Nie chodzi o to, aby być szczupłym czy grubym. Jeżeli ktoś chce przytyć/schudnąć - droga wolna, jeżeli naturalnie potrzeba zmiany wychodzi od samego/samej siebie, a nie od społeczeństwa. Mandzio, jak sam przekazuje, zmienił się sam z siebie i dla siebie.

Stories Mandzia
Stories Mandzia (Instagram)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 28
  • emoji ogień - liczba głosów: 6
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 6
  • emoji smutek - liczba głosów: 6
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 17
Komentarze (0)
arrow
"Bejba, it's kinda krejza", ale w wersji Lego. Tego widoku nie zapomnisz