Messi w szopce bożonarodzeniowej

Leo Messi z pucharem trafił do szopki bożonarodzeniowej w Neapolu

Źródło zdjęć: © Canva, Facebook
Blanka RogowskaBlanka Rogowska,19.12.2022 11:15

Figurkę Leo Messiego, kapitana argentyńskiej drużyny narodowej, wykonał neapolitański artysta Genny Di Virgilio tworzący szopki bożonarodzeniowe. Trafiła do jego pracowni zaraz po wygranej Argentyny na mundialu 2022. W Neapolu to tradycja, że obok figurek przedstawiających postaci biblijne, sprzedaje się i stawia w szopach bożonarodzeniowych statuetki przedstawiające tych, o których było głośno w kończącym się roku. Dlaczego Neapol kibicował Argentynie?

Zakończyły się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze. Zwycięzcą została reprezentacja Argentyny, a jej kapitan - Lionel Messi stał się... inspiracją dla szopki bożonarodzeniowej. Wbrew pozorom cała ta historia dzieje się nie w Argentynie, a we Włoszech.

Messi w szopce bożonarodzeniowej w Neapolu

Jak poinformowała "ANSA Campania", figurka Messiego trzymającego Puchar Świata zaraz po wygranej Argentyny pojawiła się w pracowni artysty szopkarza w Neapolu. Wykonał ją Genny Di Virgilio, który ma swój warsztat i sklep przy ulicy San Gregorio Armeno.

trwa ładowanie posta...

Warto dodać, że w Neapolu to tradycja, że obok figurek przedstawiających postaci biblijne, sprzedaje się i stawia w szopach bożonarodzeniowych figurki przedstawiające polityków, artystów, sportowych, celebrytów, zwłaszcza tych, o których było głośno w kończącym się roku.

Dlaczego Neapol kibicował w finale mundialu 2022 Argentynie?

Skąd takie uwielbienie dla argentyńskiej drużyny we włoskim mieście? Wszystko to w hołdzie dla nieżyjącego argentyńskiego piłkarza Diego Maradony, który grał w zespole Napoli w latach 1984 do 1991 i zdobył z tym klubem dwa razy mistrzostwo Włoch. Od 1990 roku zespół nie powtórzył tego sukcesu.

Argentini a Napoli prima della finale con la Francia

Jak możemy zobaczyć w social mediach w niedzielę - 18 grudnia - cały Neapol przypominał... Argentynę. Wszystkie miejsca, w których można było obejrzeć mecz, zdominowane były przez popierających argentyńską drużynę mieszkańców Neapolu. Tłumy kibiców zebrały się w dzielnicy Spagnol pod muralem "boskiego Diego", a także pod stadionem, który po śmierci Maradony w 2020 roku został nazwany jego imieniem.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0