Po polonezie maturzyści i maturzystki przebrali się

Nagarnie ze studniówki zauważyli w USA. Absurdalne komentarze

Źródło zdjęć: © @ddbelchatów.pl
MAGR,
22.01.2024 12:15

Polonez ze studniówki w I LO w Piotrkowie Trybunalskim wzbudziło entuzjazm wśród konserwatystów za oceanem. Czy rzeczywiście mają do niego podstawy?

Polonez zatańczony na studniówce przez uczniów i uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim robi wiralową karierę w mediach społecznościowych. Od tysięcy polonezów odtańczonych przez tegorocznych maturzystów i maturzystki różni się przede wszystkim strojami, które mają na sobie młode osoby z Piotrkowa.

Polonez w jednolitych strojach został wiralem

trwa ładowanie posta...

Nagranie ze studniówki udostępniła na TikToku restauracja Jan z Bełchatowa, w której odbyła się impreza. Tancerze i tancerki mają na sobie jednolite, czarno-białe stroje. Uczniowie występują w garniturach, czarnych muszkach i mają na sobie białe rękawiczki. Uczennice tańczą w białych bluzkach z długim rękawem i w długich czarnych spódnicach.

Jak powinna wyglądać studniówka?

W komentarzach na TikToku najpopularniejszy to: "Moim zdaniem tak powinna wyglądać studniówka, bez rewii mody, z klasą. Żałuję, że moja studniówka tak nie wyglądała". Z kolei najpopularniejsza odpowiedź na niego to: "Ja się cieszę, że moja tak nie wyglądała".

trwa ładowanie posta...

Nagranie zostało podchwycone przez inne media społecznościowe. Na portalu X robi karierę wśród konserwatywnych mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Zostało opublikowane z opisem "To szokujące nagranie ze studniówki pochodzi z Polski i może budzić niepokój dla postępowych ludzi z Zachodu".

Post, który ma już 40 tys. polubień, wstawiła anonimowa osoba. W opisie profilu możemy przeczytać "Szef memiara, matka i imigrantka z PL, z którą nie chcesz zadzierać. Czasami parodia, nie dbam o twoje uczucia".

W komentarzach autorka posta twierdziła: "Moja studniówka wyglądała dokładnie tak samo. Cieszę się, że Polacy wciąż kultywują swoją kulturę i tradycje". Na komentarz: "Nie leci WAP [utwór Cardi B z Megan Thee Stallion - przyp. red.], jakie to odświeżające", odpowiedziała "Prawda?!".

Do rozstrzygnięcia pozostaje, czy autorka posta z rozmysłem wprowadza obserwatorów w błąd, czy sama nie zdaje sobie sprawy, że studniówka w Piotrkowie wyglądała tak tylko na czas Poloneza. Po nim uczniowie i uczennice przebierają się w "zwykłe" studniówkowe ciuchy i bawią się do muzyki rozrywkowej. Komentatorka na portalu X napisała na: "oni tylko tak do poloneza, liceum z mojego miasta".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 8
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Strój dziewczyn był jak najbardziej stosowny na studniówkę
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Tw59,zgłoś
Bardzo fajnie ładnie brawo
Odpowiedz
10Zgadzam się0Nie zgadzam się
Lola,zgłoś
Przepięknie cudnie
Odpowiedz
8Zgadzam się1Nie zgadzam się