Karolek odchodzi z YouTube

Karolek "Jestem tolerancyjny jak mogę" Dąbrowski chce ODEJŚĆ z YouTube!

Źródło zdjęć: © YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,11.03.2022 16:05

Legenda polskiego YouTube zapowiedziała zakończenie kariery. Karolek Dąbrowski nie może zarabiać na swoich filmach. Twórca twierdzi, że tworzenie nowych treści przestaje być dla niego opłacalne.

Ponad 2,2 mln subskrypcji. Właśnie tyle osiągnął Karol Dąbrowski przez ponad dekadę działalności na YouTube. Twórca wyspecjalizował się w nagrywaniu gameplayów i filmów z reakcjami. Niemniej jednak najbardziej znany jest z homofobicznego materiału, który nagrał przed wieloma laty. Opowiadał w nim, że jest tolerancyjny jak może, dopóki nie widzi rzeczy, których nie toleruje.

- Moja praca, którą wkładam w YouTube'a, kompletnie nie przekłada się na korzyści - żali się Karolek w filmie o dramatycznym tytule "odchodzę". Youtuber wyjaśnia swoim fanom, że YouTube demonetyzuje filmy na jego kanale. W związku z czym nagrywanie nowych treści jest dla twórcy nie tylko nieopłacalne (bo trzeba opłacić montażystę), ale i demotywujące.

trwa ładowanie posta...

Karolek uważa, że to on jest ofiarą

Dlaczego platforma demonetyzuje mu treści? Karolek miałby błędnie oceniać własne filmy jako odpowiednie dla reklamodawców, tymczasem po publikacji algorytm wykrywał, że są one nieodpowiednie.

Twórca ma żal do platformy, że wymaga od niego, by oceniał swoje filmy jako nieodpowiednie dla reklamodawców, podczas gdy - według youtubera - materiały spełniają standardy serwisu.

trwa ładowanie posta...

Co zrobi Karolek?

Youtuber zapowiedział, że zanim podejmie ostateczną decyzję co do swojej kariery, nagra na zapas 20 filmów. Karolek chce, aby moderacja sprawdziła te filmy, bo dopiero wtedy twórca będzie mógł na nich zarabiać. W najbliższym czasie Karolek planuje prowadzić transmisje na żywo na swoim kanale. Jeśli YouTube nadal będzie demonetyzował mu treści, twórca nie widzi dla siebie miejsca w serwisie.

odchodzę.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0