Prywatny koncert Cleo? Nie zgadniesz, ile musisz zapłacić

Prywatny koncert Cleo? Nie zgadniesz, ile musisz zapłacić

Źródło zdjęć: © vibez / AKPA, canva
Weronika Plucińska,
14.06.2023 07:00

Wakacje to czas koncertów plenerowych oraz festiwali. Mnóstwo artystów, głośna muzyka i spotkania ze znajomymi to coś, na co potrafimy czekać cały rok. A jak to wygląda od strony organizacyjnej? Ile kosztuje występ Cleo czy Dawida Kwiatkowskiego?

10 czerwca 2023 r. Dymitr Błaszczyk z kanału "Sprawdzam Jak" dodał nowy film. Tym razem wcielił się w rolę pracownika jednej z wrocławskich firm. Miał za zadanie zorganizować 10-lecie spółki i chciał dowiedzieć się, ile kosztowałby koncert polskich wokalistek.

Na tapet wziął Ewelinę Lisowską, Ewę Farną oraz Beatę Kozidrak. Skontaktował się z managementami artystek i negocjował stawki. Średnio koszt występu wahał się w okolicach 50 tys. zł.

ILE ZA KONCERT BIERZE DODA, BAJM, FARNA, LISOWSKA - DZWONIĘ i SPRAWDZAM!

Ile kosztuje koncert Cleo?

Po obejrzeniu filmu Dymitra Błaszczyka zainteresowałam się kwestią zarobku polskich piosenkarzy. Postanowiłam sprawdzić, ile za koncert biorą inne, polskie gwiazdy. Część kwot znalazłam na stronie katalogartystow.pl, jednak nie wszystkich artystów mogłam na niej znaleźć.

Skontaktowałam się z agencją Spotlight. Chciałam zobaczyć, ile musiałabym zapłacić, gdybym chciała zorganizować koncert Teamu X czy Moniki Kociołek. Agencja niestety nie odpowiedziała na maila.

Wiem za to, ile pieniędzy muszę przygotować, jeśli chciałabym prywatny koncert Dawida Kwiatkowskiego, Cleo czy Mroza.

Według strony katalogartystow.pl najmniej zapłaciłabym za występ Cleo. Koszty zaczynają się od 20 tys. zł. Niewiele więcej życzy sobie Mrozu. Na jego koncert musiałabym przygotować od 26 tys. zł. Za to, gdybym chciała zaprosić Dawida Kwiatkowskiego, to jego występ kosztowałby od 30 tys. zł.

Z pewnością są to orientacyjne kwoty i każdy koncert jest indywidualnie wyceniany. Nie zmienia to jednak faktu, że osobiście zdziwiłam się po zobaczeniu tych kwot. Wiedziałam, że są to duże kwoty, ale dopiero gdy miałam je fizycznie przed oczami, uświadomiłam sobie, jak są ogromne.

A co wy myślicie o kwotach, które artyści biorą za koncert?

źródło: katalogartystow.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0