quiz
Którą piosenką Quebonafide jesteś? [QUIZ]
Egzamin Ósmoklasisty, dasz radę go rozwiązać?
quiz iconquiz iconQuiz

Egzamin ÓSMOKLASISTY z Matematyki ➗➕ Podołasz wyzwaniu?

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Nytko Oliwier,
26.05.2021 15:15

Czy jesteś gotowy_a na najtrudniejszy dla wielu egzamin? Nie mówię tutaj o egzaminie na prawo jazdy, maturze, czy nawet o losowym egzaminie na studiach. Mowa o jednym z pierwszych egzaminów, który młody człowiek musi przyjąć na klatę. Oczywiście chodzi o egzamin ósmoklasisty. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo - prawda?

Dzisiejszy egzamin z matematyki to takie rozdroże pomiędzy dwoma testami: starym podstawówkowym (na koniec szóstej klasy szkoły podstawowej) oraz egzaminem gimnazjalnym. Wszystko przez wyłączenie gimnazjów i powrót do 8-letniej szkoły podstawowej.

Dzisiaj uczniowie ze szkoły podstawowej zmierzyli się z testem z matematyki. To brzmi strasznie? Na pewno, ponieważ… kto pamięta informacje ze szkoły podstawowej? Jeżeli odpowiedzieliście twierdząco na TO pytanie, to zalecam zmierzyć się z dzisiejszym quizem. Nie powinniście spotkać tutaj nic trudnego - wszystko przecież było! Chociaż, jeżeli już dzisiaj pisaliście jeden egzamin, to współczuję.

Wszystko będzie dobrze - a może być jeszcze lepiej, jak rozwiążecie ten test! Pytania pochodzą z tegorocznego testu ósmoklasisty. Nic nowego, nic starego. Jedynie to, z czym musieli walczyć dzisiaj egzaminowani.

1/11 Diagram słupkowy, przecież to proste!

PF

FF

FP

PP

2/11 Wyraż... co to jest u licha?

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Jakim typem byłbyś podczas Apokalipsy?