Egzamin Ósmoklasisty, dasz radę go rozwiązać?
quiz iconquiz iconQuiz

Egzamin ÓSMOKLASISTY z Matematyki ➗➕ Podołasz wyzwaniu?

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Nytko Oliwier,
26.05.2021 17:15

Czy jesteś gotowy_a na najtrudniejszy dla wielu egzamin? Nie mówię tutaj o egzaminie na prawo jazdy, maturze, czy nawet o losowym egzaminie na studiach. Mowa o jednym z pierwszych egzaminów, który młody człowiek musi przyjąć na klatę. Oczywiście chodzi o egzamin ósmoklasisty. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo - prawda?

Dzisiejszy egzamin z matematyki to takie rozdroże pomiędzy dwoma testami: starym podstawówkowym (na koniec szóstej klasy szkoły podstawowej) oraz egzaminem gimnazjalnym. Wszystko przez wyłączenie gimnazjów i powrót do 8-letniej szkoły podstawowej.

Dzisiaj uczniowie ze szkoły podstawowej zmierzyli się z testem z matematyki. To brzmi strasznie? Na pewno, ponieważ… kto pamięta informacje ze szkoły podstawowej? Jeżeli odpowiedzieliście twierdząco na TO pytanie, to zalecam zmierzyć się z dzisiejszym quizem. Nie powinniście spotkać tutaj nic trudnego - wszystko przecież było! Chociaż, jeżeli już dzisiaj pisaliście jeden egzamin, to współczuję.

Wszystko będzie dobrze - a może być jeszcze lepiej, jak rozwiążecie ten test! Pytania pochodzą z tegorocznego testu ósmoklasisty. Nic nowego, nic starego. Jedynie to, z czym musieli walczyć dzisiaj egzaminowani.

1/11 Diagram słupkowy, przecież to proste!

PF

FF

FP

PP

2/11 Wyraż... co to jest u licha?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 275
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Lulunia,zgłoś
Nie nie mam tyłu lat
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się