Czy wytwórnie muzyczne powinny mieć obowiązek zatrudniać psychologów?

Dlaczego wytwórnie muzycznie nie zatrudniają psychologów?

Źródło zdjęć: © Instagram
Oliwier NytkoOliwier Nytko,23.08.2021 11:20

Iggy Azalea wskazała na problem, który jest prosty do rozwiązania - dlaczego więc prawie nikt z tym nic nie robi? Sportowcy mogą potrzebować psychologów, a piosenkarze już nie?

Jak duży problem musi mieć branża, skoro twórcy od lat próbują komunikować, że potrzeba im psychologów, a wytwórnie mają to gdzieś?

Raperka znana z przeboju "Fancy" - Iggy Azalea - na Twitterze podzieliła się swoimi przemyśleniami dot. stanu zdrowia psychicznego w przemyśle muzycznym.

Wytwórnie powinny zatrudnić psychologów?

Według Iggy - zdecydowanie tak.

NAPRAWDĘ CHCIAŁABYM, żeby wytwórnie płytowe zgodziły się na obowiązkowe zatrudnienie przynajmniej JEDNEGO psychologa w każdej wytwórni.

Prawie KAŻDY artysta w ostatnich czasach zmagał się z dużą ilością hejtu i presji.

Zespoły sportowe robią to dla swoich sportowców, dlaczego nie wytwórnie muzyczne?

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...


Można przecież powiedzieć "Ale jest tyle wytwórni!"

W rzeczywistości mamy 4 ludzi prowadzących cały biznes muzyczny, więc byłoby całkiem łatwo pociągnąć ich do odpowiedzialności i zmusić do wprowadzenia zmian w całym biznesie.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Lucian Grainge jest na szczycie tej listy.

Rob Stringer też jest na liście - dlaczego on nic nie robi?

Tych dwóch facetów to dosłownie 85% zasięgu wszystkich wytwórni. Rozumiecie, o co mi chodzi?

To nie jest trudne do zrobienia.

Dlaczego oni tego nie robią?

A mają 20 zespołów A&R*, których nawet nikt nie chce widzieć w studio.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

*Artyści i repertuar (w potocznym skrócie A&R) to dział wytwórni płytowej lub wydawnictwa muzycznego odpowiedzialny za wyszukiwanie talentów i nadzorowanie rozwoju artystycznego artystów nagrywających (piosenkarzy, instrumentalistów, zespołów itp.) oraz autorów tekstów ~Wikipedia.

trwa ładowanie posta...

Kim są wymienieni faceci?

Lucian Grainge jest prezesem i dyrektorem generalnym Universal Music Group, a Stringer pełni funkcję prezesa Sony Music Group i dyrektora generalnego Sony Music Entertainment. Czyli na nasze: najgrubsze ryby w przemyśle muzycznym.

W 2019 roku Iggy otworzyła się w wywiadzie z Cosmopolitan i opisała swoje problemy ze zdrowiem psychicznym. "Po prostu nie mogłem wyrwać się z funkcjonowania na tym poziomie szaleństwa" - powiedziała. "Cała ta sprawa była bardzo przytłaczająca", dodała. "Tak bardzo chcesz mieć rację, ponieważ czujesz, że jesteś usprawiedliwiona, gdy twoje emocje są tak prawdziwe. Trudno jest powiedzieć: 'Ok, poradziłam sobie z tym w zły sposób'".

Niektóre wytwórnie muzyczne są znane z wykorzystania swoich twórców, szczególnie tych nowych i młodych. Wabi się ich bardzo korzystnym kontraktem, a potem liczy jedynie na hity. Taka sytuacja pojawiła się w przypadku Billie Eilish. Jej brat zataił fakt, iż wytwórnia odgórnie "chciała hit".

Problem ze zdrowiem psychicznym artystów to nie jednostkowy problem. Jeżeli nakłada się na nich presję wydania hitu, to pomoc specjalisty może być pomocna dla obu stron. Jak trafnie zauważyła Azalea, jakoś sportowcy mają zapewnioną opiekę w zakresie zdrowia psychicznego - dlaczego nie mogą mieć tego piosenkarze?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 3